Cuketová polévka

RECEPT: Zahřeje na těle i duši

Výživa 50 BODŮ ZA KAŽDÝ TÝDEN
Cuketová polévka

Cuketová polévka

RECEPT: Zahřeje na těle i duši

Výživa 50 BODŮ ZA KAŽDÝ TÝDEN

Popis výzvy

Polévka zahuštěná bílými fazolemi, které jsou skvělým zdrojem bílkovin, a ozdobená polentovými krutony plnými sacharidů, vitamínů skupiny B a minerálů. Co víc i přát?

Jak výzvu splnit

"Uvař polévku podle našeho receptu a můžeš si označit tuto výzvu za splněnou. Ingredience: 100 g cibule, 2 stroužky česneku, 700 g cukety, 40 g olivového oleje, 5 g bazalky (ideálně čerstvé), 500 g zeleninového vývaru, 240 g bílých fazolí v konzervě, 1 g muškátového mletého oříšku, 150 g instantní polenty, 30 g lahůdkového droždí, 4 g soli, 2 g pepře Postup: 1. Nejprve si připrav polentové krutony tak, že polentu zaliješ půl litrem vroucí vody a za stálého míchání minutu povaříš. Pak přisyp droždí a přidej lžíci oleje. 2. Směs přelij do formy (cca 25 × 15 cm) vyložené pečicím papírem a dej do lednice alespoň na 30 minut zatuhnout. 3. Po 30 minutách polentu vyklop, nakrájej na kostičky a peč na plechu vyloženém pečicím papírem a pokapaným olejem cca 30 minut v troubě předehřáté na 180 °C. Nezapomeň kostičky několikrát promíchat. 4. Na polévku si orestuj pokrájenou cibuli a česnek. 5. Přidej kousky neoloupané cukety. Tu po orestování zalij vývarem a vař cca 10 minut, dokud cuketa nezměkne. 6. Přimíchej fazole, bazalku, sůl, pepř a muškátový oříšek 7. Polévku rozmixuj do hladka a podávej s krutony. Dobrou chuť! Zdroj: Vím, co jím, certifikovaný recept; foto: Martina Matičková"
Inspirace. Motivace. Odměny.
Počet uživatelů
8 000 + uživatelů
Hodnocení z obchodů
4.8 / 5
App Store Google Play

Časté dotazy

Pokud máte jakýkoli jiný dotaz, napište nám.

Moc nás mrzí, že stažení aplikace neproběhlo hladce. Prosím, kontaktujte nás na info@aktivneazdrave.cz a my se s vámi brzy spojíme.

Moc nás mrzí, že přihlášení u vás neproběhlo hladce. Prosím, kontaktujte nás na info@aktivneazdrave.cz a my se s vámi brzy spojíme.

Mobilní aplikace je pro všechny, kteří se rozhodli do svého života zařadit více pohybu a zdravější jídelníček, ale chybí jim motivace vydržet. Mobilní aplikace se stane parťákem, který bude nabízet podporu a zároveň odměny za úspěšné plnění výzev. Aplikace není primárně určena pro aktivní sportovce.

Cílem mobilní aplikace je motivovat všechny, kterým v životě chybí pohyb a zdravý jídelníček. Ať už jsou důvody jakékoli. Mobilní aplikace se stane parťákem, díky kterému se zdravějším životním stylem začnete, ale také v něm vytrváte. Výzvy nejen z oblasti pohybu a výživy vám pomohou nastartovat zdravější a hlavně dlouhodobě udržitelnou rutinu.

Pokud máte zájem stát se jedním z partnerů mobilní aplikace Aktivně a zdravě, prosím, kontaktujte nás na info@aktivneazdrave.cz. Rádi s Vámi projednáme možnosti spolupráce.

Přihlaste se k odběru novinek!

Přihlaste se k odběru newslettru a nenechejte si tak ujíst všechny důležité novinky.