Pánevní dno

Každý den 5 minut pro zdraví

Relax 300 BODŮ ZA KAŽDÝ TÝDEN
Pánevní dno

Pánevní dno

Každý den 5 minut pro zdraví

Relax 300 BODŮ ZA KAŽDÝ TÝDEN

Popis výzvy

Nejen po porodech dětí můžeš potřebovat znovu posílit pánevní dno. Dysfunkce pánevního dna se může projevit inkontinencí, problémy s otěhotněním, bolestivou menstruací nebo pohlavním stykem, bolestmi v oblasti kostrče nebo beder i zácpou. Svaly pánevního dna jsou uspořádané v několika vrstvách: 1. nejhlubší vrstva svalů jde od stydké kosti ke kostrči; 2. střední vrstva se rozprostírá mezi sedacími kostmi a kostí stydkou 3. povrchovou vrstvu tvoří svěrač močové trubice a konečníku. Nauč se s nimi pracovat!

Jak výzvu splnit

Každý den si najdi čas na pětiminutové cvičení. To prováděj nejprve vleže na zádech s pokrčenými nohami. Až si budeš při cvičení jistější, využít můžeš i polohu vsedě nebo vestoje a ke cvičení tak využít například cestu autobusem. 1. Polož se na záda, pokrč nohy a chodidla polož na šířku pánve. 2. Dlaně polož na podbřišek a vnímej svůj dech. 3. Snaž se aktivovat svalstvo uvnitř pánve. Ale pozor! Nezapojuj svaly hýždí, stehen ani břicha. Postupně svaly vtahuj nahoru směrem ke středu těla. Poté povol. Pomoci ti může představa výtahu, který zvedáš a naopak spouštíš dolů. Pokud si s hledáním svých pánevních svalů nevíš rady, pomoci ti může cvičení, při kterém se budeš snažit zastavit na chvilku na toaletě močení. V případě vážnějších obtíží můžeš ale navštívit i fyzioterapeuta, nebo některý z kurzů zaměřený na procvičení pánevního dna. Naštěstí je jich stále víc. Nezapomeň každý den zadat do naší aplikace „Splněno"". A hned se budeš moci těšit z bodů, které je možné směnit za odměny u našich partnerů. Držíme palce!
Inspirace. Motivace. Odměny.
Počet uživatelů
8 000 + uživatelů
Hodnocení z obchodů
4.8 / 5
App Store Google Play

Časté dotazy

Pokud máte jakýkoli jiný dotaz, napište nám.

Moc nás mrzí, že stažení aplikace neproběhlo hladce. Prosím, kontaktujte nás na info@aktivneazdrave.cz a my se s vámi brzy spojíme.

Moc nás mrzí, že přihlášení u vás neproběhlo hladce. Prosím, kontaktujte nás na info@aktivneazdrave.cz a my se s vámi brzy spojíme.

Mobilní aplikace je pro všechny, kteří se rozhodli do svého života zařadit více pohybu a zdravější jídelníček, ale chybí jim motivace vydržet. Mobilní aplikace se stane parťákem, který bude nabízet podporu a zároveň odměny za úspěšné plnění výzev. Aplikace není primárně určena pro aktivní sportovce.

Cílem mobilní aplikace je motivovat všechny, kterým v životě chybí pohyb a zdravý jídelníček. Ať už jsou důvody jakékoli. Mobilní aplikace se stane parťákem, díky kterému se zdravějším životním stylem začnete, ale také v něm vytrváte. Výzvy nejen z oblasti pohybu a výživy vám pomohou nastartovat zdravější a hlavně dlouhodobě udržitelnou rutinu.

Pokud máte zájem stát se jedním z partnerů mobilní aplikace Aktivně a zdravě, prosím, kontaktujte nás na info@aktivneazdrave.cz. Rádi s Vámi projednáme možnosti spolupráce.

Přihlaste se k odběru novinek!

Přihlaste se k odběru newslettru a nenechejte si tak ujíst všechny důležité novinky.